| LucianJB a întrebat:

Am o intrebare: Orice procesor are nevoie de un cooler si spuneti-mi unele impresii despre placa de baza MSI Intel H81 LGA 1150 si despre procesorul Intel G3258 4 Pentium.

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Da, orice procesor are nevoie de un cooler, daca la sfarsitul numelui procesorului scrie BOX, inseamna ca vine cu tot cu cooler si cu pasta termoconductoare pre aplicata, adica nu mai trebuie sa cumperi cooler.
Procesorul e unul slab spre mediu, isi face treaba, in gaming nu te astepta sa ti mearga jocurile.
La fel si placa de baza, e una ieftina, isi face treaba, daca vrei doar sa vizionezi filme si treaba office, da, e foarte bun, daca vrei aceste piese pentru gaming, nu le cumpara si mai investeste.

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Procesor-foarte slab, iti recomand macar un pentium g4560
Da orice procesor are nevoie de un cooler