| chEEEmicaL a întrebat:

Am o mica mare problema cu PC-ul...Deci,am un Acer emachines, fostul meu laptop s-a stricat si pana imi iau altul il tin pe asta.Are procesor de 2.0 ghz, 2 gb ram si bineinteles o nenorocita de placa video integrata.Cand l-am deschis prima data,toate bune si frumoase, am descarcat WoW, am jucat sa zic vreo 5 minute cu 35-40 fps, dupa acele 5 minute, fps a scazut la 5-25 straight face.Hmm,ce sa fie ce sa fie,ies din joc intru iar,acelasi rezultat,dau restart la pc,acelasi rezultat,foormatez pc, ghiciti ce, acelasi rezultat straight face am incercat si w7 si vista si xp si de toate..acum am xp.Am incercat sa vad ce rezultat da la alte jocuri.Am descarcat counter strike,am intrat in el, bingo, 100 fps, ma joc cca 10-15 minute(eram fericit ca dupa 15 minute nu a scazut fps)siii fps scade la 30-40 straight face.Am incercat si jocuri offline si de toate, dar fps-ul asta nu vrea sa stea constant la nici un joc.M-am gandit ca poate este de la placa video, dar nu inteleg pana si la happy wheels(daca stiti jocul)face figuri.Am mai jucat jocuri pe pc-uri cu placi video integrate,dar sub nici o forma nu scadea asa fps-ul, era mic, dar constant. Daca stiti care este problema va rog ajutati-ma.Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

Nu e vorba de windows sau alte probleme, e vorba de palca video, si eu sunt in aceeasi situatie, am un laptop Acer 2, 2 GHZ procesor, 4 gb rami si placa video de 512 mb si windows 7 ultimate, cand joc wow joc cu grafica pe minim doar cu cateva modificari la modul cum as vrea sa se vada anumite lucruri, m-am obisnuit asa, si imi place, chiar daca grafica nu e super tare ( ultra ) pentru mine e important sa ma distrez tongue, aa si da, si eu am fps mic intre 25-35.

| Alomkos a răspuns:

Hmmm....marca Acer sa stii ca este praf! Ar fi trebuit sa-ti iei Asus(are cele mai bune piese dupa parerea mea) sau Toshiba.