| Crazy167 a întrebat:

Am o placa 1050 ti cu 4 gb la PC, 8 gb ram, ssd, i5-7400! Bun, întrebarea este : - Orice monitor cu hdmi merge sa conectez nu, gen eu am avut monitor Samsung si mergea, as vrea sa îmi iau un AOC, ASUS sau ACER merge?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

N-are legatura, logic ca daca ai hdmi pe placa video poti pune monitor cu hdmi. Ce buget ai, ce ai vrea sa faca monitorul de banii aceia?

| Dandinelle a răspuns:

Placa ta are conexiune dv, hdmi, dp in.S-ar putea sa trebuiasca sa cumperi un cablu hdmi (multe monitoare noi vin standard cu cablu mother dp in si father thundebolt 2 sau 3) dar odata ce ai hdmi la monitor si hdmi la placa ta o sa mearga conexiunea. Nu uita, atunci cand bagi prima oara mufa s-ar putea sa trebuiasca sa alegi sursa la monitor (adica sa se conecteze la cablul care-l ai atunci conectat la placa video)