| DarthNiger a întrebat:

Salut am o problema cu skype-ul,mi se aude vocea foarte subtire ca si cum as avea clownfishul activat,dar nu il am, nu l-am mai folosit de 1 an, pentru ca m-am plictisit de el si nu stiu de ce mi se aude vocea foarte subtire...ar putea fi de la microfon sau de la skype? va rog raspundeti repede nu stiu ce sa mai fac sad

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Insteaza Iobit Uninstaller apoi dezinstealeaza Skype, dupa aceea instaleaza skype (stiu ca suna ciudat dar asta este procedura), verifica microfonu, fa un test in skype ca se poate face daca suni la ei in centrala si iti va spune robotul sa vorbesti, dar inainte de toate asigura-te ca microfonul este introdus bine in spatele pc-ului si ca nu este stricat. De asemenea, nu ar strica daca problema persista sa dezinstalezi driverul adio si sa-l instalezi din nou. Daca tot persista problema trebuie sa iti cumperi alt microfon mai bun.