| Dincu4215 a întrebat:

Salut, am o problema la telefon nu pot face live pe YouTube cu nici-o aplicație adică mie îmi apare ca fac live dar pe YouTube nu apare

2 răspunsuri:
| Stef98 a răspuns:

Salut.

Pai. ce model de telefon ai?
Esti partenet Youtube? Daca NU. APLICA (ESTE O NECESITATE)

Sa vedem, deci va trebui sa faci acesti pasi.

Intri aici: https://www.youtube.com/features
Apesi in dreptul numelui. Apply for verified (sau ceva asemanator, este un buton albastu)

Mai multe aici: https://support.google.com/youtube/answer/171664

Also: Lasa-ti canalul te mai pot ajuta cu sfaturi, asta daca vrei :) dar oare cine nu vrea sa stie chestii noi :)

Plus ca la inceput, oamenii nu vor vrea sa vada reclame pe canalul tau. Evolueaza inteligent.

Retine! Nu activa monetizare pe canal, daca nu ai macar 10, 000 de abonati.

Youtube iti va dezactiva demonitizarea, pentru ca nu esti rentabil / productiv pentru ei, ok :)

Deci cresteti canalul pana la 10, 000-15, 000 apoi poti activa monetizarea.

Sa nu iti pese de ce spun altii despre ceea ce faci tu!

Mult succes!

| eanadandre a răspuns:

Ti-ai luat strike! Si eu am patit asa.Nu mai poti face live 3 luni.