| tigare a întrebat:

Salut, am o problema mare...
Am un calculatot nou de 2 luni
Sistem Desktop Serioux Evolution V4 cu procesor Intel® CoreTM i3-3240 3.40GHz, 4GB DDR3 1333 MHz, HDD 500 GB cu placa video nVidia GeForce 210 si imi merg foarte greu jocurile,gen far cry, assassin creed puse la CERINTE MINIME, la graphic low, la toate, si totusi imi merge greu si urat.
Intrebarea este : daca imi iau o placa video mai buna (gen nVidia gt 8600 ) o sa-mi mearga jocurile bine la cerinte high? sau trebuie sa mai iau ceva sa inlocuiesc!
Va rog sa-mi spuneti si voi da fundita

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Salut.Exact pc am ca si al tau care am avut la el placa video nVIDIA 210 si de abia m-am putut juca far cry, assassin creed cu cerinte la low...Totusi am rezolvat problema achizitionandumi un Nvidia GTX 550 TI care nu a costat mai mult de 400ron.Eu iti recomand seriile GTX 5XX care sunt mai noi si mai bune decat seriile GT 8XXX.Iti mai trebuie o sursa, pentru ca sigur sursa ta este un "no name" adica chinezari...Si sursa am schimbat-o la pc si mia-m achizitonat una de 500W si imi merg acuma far cry 2, assassin creed 3 la ultra, cu placa video pe care am luat-o.Bafta!

2 răspunsuri:
| Helly1226 a răspuns:

Iti trebuie o placa video de cel putin 500 ron sa iti mearga jocurile alea decent.

| SilviuIulian2015 a răspuns:

Connect: SaMp.DiaVoLa.Ro