| Prenoptial23 a întrebat:

Am revenit cu intrebarile mele...
Mi-am descarcat minecraft dupa minecraft.romania.com. Totul a mers foarte bine pana am dat open. Nu a mers... Am dat open whit am incercat sa deschid cu java... Apare eroarea aceasta Could no create Java Virtual Machine. A fatal exception has occurred.Program will exit.
Ps = Am cautat pe google sa vad cum se rezolva problema, una dintre variante era sa intru in my computer sa dau click dreapta. proprietati, advanced, evnviroment variables, iar acolo sa caut java si sa scriu ceva cu xmx. Am incercat dar mie acolo nu imi apare java... Am java 7 update 25. Dar nu imi apare acolo...

Răspuns Câştigător
| mZque a răspuns:

Este foarte Simplu ai de urmat cativa pasi

1. Te duci in control panel si dai la system, te duci pe tabul advance de sus
2. Apesi pe Environment Variables
3. Apesi New, Si la primul scrii _JAVA_OPTIONS, la al doilea -Xmx512

fundita?

1 răspuns:
| Prenoptial23 explică:

Dau funda