| michaell98 a întrebat:

Salut.
Am Router D-Link si nu stiu cum sa fac sa pot tine un server de SA:MP.
Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| isnake a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci un server.sal scriptezi pui FS-uri.dll.cfg si multe alte.in al doilea trebuie sa tii calculator deschis intotdeauna pentru a merge serveru altfel nu merge.adauga alex. titiu si acolo iti zic mai multe (nu pot pune puncte de suspensie din cauza robo"noobului"

3 răspunsuri:
| Gabriel_Macovei_1996 a răspuns:

Poti tine un server in urmatorul mod:
Daca serverul e complet si ai tot ce vrei tu pe el contactezi o firma de host, il hostezi si ai sv deschis non-stop.Atentie hostul nu e gratis daca vrei o firma ieftina adauga in lista de mess gaby_andrey96

| michaell98 explică:

Problema este ca doar eu ma pot conecta, ceilalti nu. Am facut si Port Forwoard. Dar nu stiu ce are.

| michaell98 explică:

Am rezolvat. Am facut server de Cs. daca sunteti interesati connect bestkill.zapto.org:27015