| Bogdanlmb a întrebat:

Salut, am și eu o problema, am un laptop cu un procesor destul de bunicel Intel Pentium n3710 care are 1300 puncte în pass, și m-am uitat aseară la cineva care juca samp și avea laptop mult mai slab ca al meu și ii mergea 80+ cu live, și mie nu-mi trece de 60 fps, și am și fps limite of, ce poate sa fie?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Probabil crezi tu ca e mai slab dar de fapt nu e! Iar daca vrei sa ma convingi ca nu e asa, da-mi toate detaliile pc-ului tau cat si al lui apoi iti zic eu daca e mai slab... happy

| Bogdanlmb explică (pentru lpavel):

Eu am un Intel Pentium n3710 și el are un Intel Pentium p6200

| lpavel a răspuns (pentru Bogdanlmb):

Atatea detalii sunt foarte putine!
-pe cati ghz lucreaza procesorul
-ce placa video are
cati rami?

| Costi125 a răspuns:

Ba omule, poate are o placa video integrata ca tu pe hartoapa aia sigur nu ai?

| marinaru777 a răspuns:

Fps urile pot creste daca placa video este setata pe performanta nu calitate.
Ca sistemul sa mearga mai bine trebuie sa dezactivezi antimalware pentru ca scaneaza permanent si ingreuneaza f mult.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/