| olteanu0127 a întrebat:

Am si eu o problema cu windows-ul: am instalat windows 8.1, este activat, are tot ce ii trebuie, dar nu imi merg jocurile gen : fifa 08, nfs shift, imi zice ori stoped working ori requires hardware graphics acceleration. De aprins se aprinde super repede, ruleaza foarte repede si pe internet si cand deschid orice tip de fisier, doar jocurile nu merg si nu am idee de ce pentru ca laptopul este destul de bun, hard 1 tb, 4 gb ram, placa video nVIDIA geforce 820 m 2 gb procesor i 7. Chiar nu am idee. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ai driverele video instalate? Instaleaza ultimele drivere de pe pagina producatorului lapop-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori driverele la placa video, ori trebuiesc jocurile reinstalate. Daca bagi windowsul nu mai merg jocurile care erau pe windows-ul vechi.

| Gabimarin a răspuns:

Daca ai schimbat windows-ul atunci si jocurile trebuiesc reinstalate pentru ca practic nu mai sunt pe windows.