| flo89 a întrebat:

Salut, am si eu un laptop acer aspire 5552g si vreau sa ii schimb windows-ul, dar nu imi boteaza cd-ul cu win7 ultimate, am intrat in bios si la main i-am dat la ultima optiune ide si tot nu mil boteaza, ce as mai putea face?
va multumesc

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa-i dai sa booteze de pe CDROM. IDE este HDD. Daca nu reusesti din BIOS apasa tasta F12 in mod repetat, cand pornesti Laptopul.O sa-ti apara optiunile de bootare si pornesti de pe CDROM. Spor la treaba!