| Th3Vip3r a întrebat:

Am si eu un server de metin2 prin hamachi eu sunt conectat la router am dezactivat firewall windows defender, problema vine astfel eu ma pot conecta la server dar niste amici nu se pot conecta l-eam dat clientu` cu ip meu si degeba.Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ce trebuie sa ai pornit.
-Servarul trebuie sa ruleze.
-Pormap Deschis.
-Hamachi Deschis (conectarea playerilor prin hamachi).
-Ip la client trebuie sa fie cum este el (123.123.123.123).

2 Trebuie sa ai Dezactivat:
-In router=Windows Firewall (are si routerul, toate routere au Windows Firewall).
-Dezactiveaza Windows Firewall si Defence prin:
Start=Control Panel=Administrative Tools=Services.
Si cauti Windows Firewall si Defence si dai Stop si dupa aceea Disable.

- Dupa aceea Dezactivezi Antivirusul (unele antivirusi au o protectie fata de un server sa nu intre in pc/laptop, etc).
EX:AVG nu iti da voie ca playeri sa poata conecta la tine (are instalat Windows Firewall in el si nu poate fii dezactivat doar sa stergi antivirusul).

3 Trebuie sa ai o viteza optima la internet (o viteza stabila) daca ai pierderi de conexiune playeri nu se pot conecta calumea.

4 Mult Succes la servarul de Metin2.
5 Acuma toti jucatori pot intra pe server fara nicio problema.
6 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns.