| Prodan_George_1999 a întrebat:

Salut, am si eu un volan de pc, problema este ca acest volan nu-mi permite sa calibrez pedalele astfel incat sa pot accelera/frana in joc exact cat accelerez/franez in realitate, de indata ce ating una dintre pedale jocul accelereaza la maxim, ca si cum as fi pe tastatura. Stiti ce-i pot face?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Daca e un volan ieftin nu ai ce face, au doar un switch in pedale si doar accelereaza. Doar volanele scumpe gen Logitech G29 au senzor de presiune in pedale si accelereaza in functie de cum apesi pe pedale.