| RatiuGabriel25 a întrebat:

Am si eu urmatoarea intrebare:
-daca am la un laptop un procesor i7 de generatia 3, 8gbram ddr3 si o placa video nVIDIA gt720m, in ce numar de fps-ar trebui sa imi duca CS:GO. eu momentan pe cs, intr-un meci pe dust 2 am 60fps-uri, cu toate graficile pe cel mai low posibil si disabled, unde s-a putut. Este normal acest lucru, sau calculatorul nu imi vede placa video? Tin sa precizez ca in fortnite cu totul pe cel mai low si disabled unde s-a putut, cu cea mai joasa rezolutie(vad numai pixeli) am 15-20-25 fps-uri. Daca calculatorul intr-adevar nu imi vede placa video, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un sistem de operare bun, instalat corect, cu toate driverele instalate. Cel mai ok pentru tine ar fi Windows 7, avand in vedere ca ai m presupun ca e vorba despre un laptop. Poate ai nevoie de High performance plan https://www.youtube.com/watch?v=gfTZGCvP_Y0 poate iti ruleaza jocurile pe placa video integrata, poate ai nevoie de o actualizare a driverelor/reinstalarea windows-ului, poate ai nevoie de o curatare pentru ca se incinge si asta poate duce la pierderea performantei. Sunt multe cazuri. Intreaba pe cineva mai priceput sau pune-l sa se uite la laptop sa ti-l verifice calumea sa vada de unde ai. Pe low ar trebui sa ajungi la 60 fps din cate vad https://www.youtube.com/watch?v=dtL0iDVbfKg. Pune accent pe "ar trebui", nu "sigur".

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

Poate ai FPS blocate în 60.