| IamNaik a întrebat:

Salut, am un Laptop de aproape 2 ani, iarna aceasta in Decembrie face 2, eu de la un timp am o problema cu frame drops in jocuri in special GTA - San Andreas (SAMP) cat si pe modurile default, uneori am frame drops daca adaug moduri le am cam des
Am un - I3 - 5005U - 2. 0GHZ
- Nvidia GEFORCE 920m
- 1366 x 768
- 4gb Ram 1600 MHZ
Mi-am reinstalat si windows si mai multe ca HDD am un tosiba de 500gb sau ceva gen, eu in acest timp nu l-am curatat deloc si nu am facut nici un update de bios, credeti ca daca l-as curata si as face unul ar stabiliza sistemul?
Modelul laptopului este Asus A540L cel putin asa scrie pe cutie, eu am driverul placii video de pe nVIDIA geforce experience si driverul de mousepad, ce drivere ar mai trebui sa iau?
Si inca ceva in cam cate fps ar merge GTA 5 full very low pe 1366 x 768

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

GTA V pe low în 20-25 FPS o să-ţi meargă.

Cât despre PC, ori e hard-ul, ai beduri ( erori ) în el, ori nu ai folosit un cooler şi e. "jale" înauntrul lui.

Du-l la un service, să-l cureţe de praf, schimbi pasta termoconductoare şi-ţi achiziţionezi un cooler, face diferenţa, laptopurile nu sunt făcute pentru jocuri, se încinge în orice fel de joc. aşa e la toate.