| eXoR a întrebat:

Am un monitor de 60Hz si as vrea sa trec la unul de 240Hz.
Intrebarea mea este: pot sa folosesc monitorul la capacitatea maxima(240Hz) cu componentele pe care le am.

Componentele pe care le detin:
- Placa de baza MSI B350 GAMING PLUS
- Procesor AMD Ryzen 5 1600X 3. 6GHz box
- Memorie Corsair Vengeance LPX Red 8GB DDR4 2666MHz CL16
- Placa video ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX GAMING O4G, 4GB DDR5, 128-bit
- Monitor(actual) LED Samsung 27", Curved, Full HD, D-Sub, HDMI, Negru, LC27F390FH

Precizez ca vreau sa il cumpar in special pentru CS:GO, dar si pentru alte jocuri. Ma joc CS:GO cu 220-300 fps-uri

Odata ce il cumpar, cat de mult o sa pierd din culori. Ma uit la filme si seriale foarte mult...

1 răspuns:
| bogdan324 a răspuns:

Inafara de jocuri competitive nu prea vad cum ar putea sa atinga capacitatea maxima a acelui monitor
Pai, ca sa vezi diferenta, cauta TN vs IPS pe google, adevarat ca IPS-ul este mult mai bun pentru filme/seriale insa tu stii ce vrei sa alegi.