| BizonNegru6001 a întrebat:

Salut and incerc sa intru intr-un meci de league of legends ma refer la tutorial ca sunt nou zice asta (Error, A survenit o eroare DirectX necunoscuta si League of legends nu poate porni. Asigura-te ca placa ta video foloseste cele mai recente drivere video ale producatorului, Cum pot rezolva problema?

5 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Iti trebuie placa video mai buna.

| BizonNegru6001 explică (pentru DarthNiger):

Nu imi trebuie nici-o placa video mai buna ca eu am m-ai avut un cont si mergea acum mi-am resetat windows-ul si nu merge. UP

| hyozanryu a răspuns (pentru DarthNiger):

Adica? mie mi-a mers pe 210 1GB DDR3.Reinstaleaza DirectX, Vcredist

| DarthNiger a răspuns (pentru BizonNegru6001):

Inseamna ca trebuie sa reinstalezi DirextX sau poti reinstala iar driver-ul de la placa videom nu aveam de unde sa stiu daca iti mergea inainte sau nu, nu ai specificat asta.