| sefanmario a întrebat:

as dori sa-mi spuneti si mie ce sunt cookie-urile "IT", ca am intrat mereu pe niste pagini cu jocuri si zicea: "acest site foloseste cookies".Si in plus imi afecteaza cu ceva pc-ul?

Răspuns Câştigător
| inocentiuaugustin a răspuns:

Sunt fisiere de mici dimensiuni trimise browserului tau de catre serverul paginii de internet accesate. ele sunt stocate in calculatorul tau. de cate ori reaccesezi pagina respectiva foloseste acest fisier care este ca un fel de ''memorie'' al paginii web. stie din ea cand ai intrat ultima data, eventual are parola de pe un joc etc. si ajuta in economia resurselor.
pentru jocuri, cumparaturi on line etc sunt aproape indispensabile.
in concluzie: nu fac rau, ocupa spatiu infim sunt de regula folositoare.
poti sa le stergi de fiecare data automat asa ...control panel-->inernet options--->si vezi acolo o casuta de bifat ''delete browsing history on exit''
vezi ca ea nu e bifata...deci stiu ei ceva happy eu o tin asa cum e: nebifata.