| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merita sa cumpar FIFA 15, avand in vedere ca versiunea DEMO a acestiu joc nu se misca corespunzator! (la Game settings setarile jocului erau puse dupa calculator si nu umblasem deloc la ele, adica rezolutia nativa a monitorului, Rendering Quality: low, MSAAOptions: off, Frame Rate: Lock to 60fps).
Cu toate ca era setat la 60fps constant, jocul la fazele cinematice mergea bine si cand cand ma jucam mergea ceva timp in 60fps dupa care incepea sa mearga ceva mai lentut dupa care urmau niste blocaje de vreo 2 secunde si revenea la normal dupa care trec cateva minute si iar are un blocaj de vreo 2 secunde si tot asa!
Toate aceste probleme le-am intampinat doar la versiunea DEMO a jocului deoarece nu am incercat-o nicioadata pe cea originala si acum as vrea sa o cumpar!
Pe internet am vazut ceva probleme legate de acest lag la FIFA 15 DEMO.

Dar intrebarea mea este: in FIFA 15 versiunea FULL sunt remediate aceste probleme?
merita sa cumpar acest joc?
In versiunea FULL a jocului voi scapa de acele blocaje si de caderi de fps-uri?

PC-ul meu:
Processor: Intel Pentium G2130 3.2GHz
Placa video: GIGABYTE GeForce GTX 750 N750OC-1GI, 1GB GDDR5, 128bit
RAM: 6GB 1333MHz
SO: Windows 7 Ultimate 64-bit Service Pack 1

P.S. Pe acest site http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=9278&gam e=FIFA%2015 imi zice ca FIFA 15 imi ruleaza la "Medium or High".

Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| userul7200 a răspuns:

Procesorul e cam slab, iti trebuie unul quad-core. Da-i un click aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri' o sa-ti dea informatii mai detaliate.