| gigicu01 a întrebat:

Salut,

As vrea si eu sa stiu ceva. unele jocuri de pe net imi cer un fisier gameloader pe care mil da sa il descarc. Dupa ce il descarc cum reusesc sa il instalez? Aduca cu ce program? funda.

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, cand descarci un client al unui joc online de obicei iti vine sub forma de arhiva self-extract. In respectiva arhiva este un installer pentru game-client. Extragi continutul arhivei si apoi executi installerul, normal te intreaba doar in ce folder sa instaleze si dupa asta merge automat.

| gigicu01 explică:

Mie nu imi merge.cand dau sa dezarhivez imi da eroare