| DanJazz a întrebat:

Salut baieti, eu mi-am facut un server de metin2 si merge e ok, doar ca am luat un alt client de pe net care scria 99% tradus in romana, am intrat era totul ok iterfata era in romana dar in joc e asa: numele NPC, cand dai comenzi si mai multe sunt in chineza. adica patratele dinalea.Si eu am intrat in locale/hongkong/locale_game si am intrat cu Notpad++ si am editat acolo ce era in chineza cu google translate. Dar eu nu stiu cum sa editez si nu stiu daca am facut bine, si vreau sa mai schimb si numele la NPC, poate fi in engleza sau romana nu conteaza, numai sa fie tradus. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva ii sunt recunoscator.Add id messenger: danycba13! Va multumesc!

1 răspuns:
| alexmovila a răspuns:

Nu stiu sigur dar ai putea face asa:iei unul full (100%) in romana(gasesti cam greu) sau in engleza 100%(prea usor sa nu gaesti)winking