| xVictor a întrebat:

Ce caracter ati crede voi ca ar face echipa buna cu rengar? fast plzz in jocul League of Legends pe line top or oriunde. explicati va rog xD funda

Răspuns Câştigător
| BogdanBGD95 a răspuns:

Rengar este bun in combinatie cu un campion cu CC-uri puternice. Pe top daca ajungi la nivel mare, o sa joci solo, deci nu o sa poti face echipa cu nimeni care sa te ajute. Iar jungla la fel. In teamfighturi rengar trebuie sa se strecoare cu ultimata si sa omoare tintele care provoaca daune mari. In luptele de echipa probabil un Amumu, Galio sau stiu eu ar fi ok, ca sa poti omora tintele slabe foarte usor, fara ca ele sa poata fugi.
wwww.championselect.net - aici gasesti counteri si coechipieri bun pentru fiecare campion

1 răspuns:
| TheLiferRrR a răspuns:

A merge asa la misto la rivalitate. Rengar si Kha'zix lane top... am jucat eu cu un coleg dar cel mai bine ar fi sa joci Solo la Ranked, la Classic Lane impreuna cu un ad carry sau tank (Draven, Vayne sau Ashe cei mai indicati) si cand ai chef la misto poti juca Rengar Jungle. Bafta!