| xMDavid a întrebat:

Salut! Credeti ca merita sa imi cumpar un hdd pentru gaming? As vrea sa cumpar un Seagate Barracuda și am văzut că unii oameni spun ca un hdd poate incetini pc-ul.
Sistemul de operare o sa il tin pe ssd

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Da, logic. Nu este recomandat sa tii jocurile pe SSD din motive tehnice. Un HDD ar fi ideal pentru stocare in masa, detin un Seagate Barracuda de 2 TB impreuna cu un SSD pentru sistemul de operare si nu am sesizat niciodata probleme cu viteza. Nu iti incetineste pc-ul, asta se numeste dezinformare, sunt multi atotstiutori care dau sfaturi total paralele.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce nu iei un alt ssd sau unul mai mare?

| xMDavid explică (pentru sierra1):

Prefer un hdd pentru ca este mai ieftin, un ssd de 2tb e scump

| sierra1 a răspuns (pentru xMDavid):

Mde, totul are un preț