| albuionut a întrebat:

cum rezolv eroarea:the application was unable to start correctly 0xc000007b? Am incercat tot ce e pus forumuri si Youtube.
Imi apare cand incerc sa instalez origin ..am incercat direct x net frame c++, am reinstalat windowsul si de atunci nu merge...mergea inainte..am incercat si sa reintalez windowsul si tot aceeasi eroare.
Nu cred ca e ceva de la harddisk sau memorie ..ca nu imi apare sa fie o problema...va multumesc.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CM7YRE a răspuns:

Pune toate runtime-urile, nu doar c++, directX etc.

| albuionut explică (pentru CM7YRE):

Am incercat si cu All in One Runtimes..tot nu merge..am incercat tot ce apare pe Youtube fara sa omit detalii..am instalat si windows 7 aceeasi problema cand scanez hard diskul nu arata probleme.

| CM7YRE a răspuns (pentru albuionut):

Inseamna ca ceva nu e "bine" sau conteaza ce incerci sa rulezi tu, sau ce proces se deschide, pentru ca eroarea nu apare "din senin" fara sa se deschida ceva anume. Contra cost, Team Viewer, te-am ajutat in functie de cat de mult dureaza.