| TePupPA a întrebat:

Cum sa fac o imagine de breasla la metin2, sa fie o litera dar sa fie transparenta imaginea pe margini si in interiorul literei? ca am gasit pe net litere da is cu alb pe margine...
Multumesc

1 răspuns:
| Deleb a răspuns:

Hei
Foloseste photoshop, creezi o noua imagine de dimensiunile dorite. Transformi background-ul in layer si apoi il stergi cu guma. Iti iei un font de pe net, de care vrei, sau consideri ca e bun pentru breasla. Apoi o salvezi in format.png.
Asta e ca sa iti faci tu propria imagine, deoarece pe net nu prea gasesti. Bafta