| Gheorghe_Ionut_1975 a întrebat:

Daca as intra pe „Control panel" dupa la „All Control Panel Items„ dupa la „Power Options" si as pune procesorul sa fie pe „High performance" si as mai da pe Chenge plan tot la High performance si as mai seta eu ceva pe acolo, se strica procesoru sau mai rau calculatorul? Am si un virus si imi este teama...

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Nu se intampla nimic cu nicio componenta, sunt multe setari specifice la power options, fara sleep, fara sleep hard, procesorul sa stea numai la viteza maxima in idle etc.Ca Microsoft a pus acolo "high performance", ti-a dat o setare in care sunt mai alerte componentele @idle si in load minim.
Ai virusi? malwarebytes si bitdefender.
Ia-ti adblock plus pe browsere si nu mai naviga cu Internet Explorer.
Dezinstaleaza Flash player si toate programele inutile din pc ca de aia aveti sisteme de merg greu si tot felul de virusi.

3 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Ce pot sa spun e ca primeste mai mult curent decat de obicei, deci 1% sanse de pericol.

| Gheorghe_Ionut_1975 explică (pentru DavidoffUser):

Multumesc! Dar cum scap de virus? Ca am incercat sa instalez Sublime Text si am un virus de la el imi deschide Explorer cu ceva sa instalez ceva...Imi expirase antivirus-ul...

| Gheorghe_Ionut_1975 explică (pentru iDarkness):

Multumesc pentru ajutor!