| Alex4337 a întrebat:

Salut, Daca imi fac overclock la i3 4150 o sa duca fortnite sau gta v? Sau se prajeste? de obicei stau 4-8 ore pe pc zilnic. placa video gt 730ddr3 2gb si 8gb ram

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! Pentru ca la overclok ii maresti puterea procesorului cu 1% sau nici atat, mai mult nu-ti permite ca se inchide.
Apoi mai exista sansa sa se inchida de tot... laughing
Placa video e buna pentru acele jocuri la setari minime dar procesorul e foarte slab, deci schimba procesorul cu un i5 si va merge!