| MiXap33 a întrebat:

Salut daca ma puteti ajuta... Am instalat un windows xp sp3 2012 si inainte aveam windows xp simplu, si am instalat minecraft si am intrat si imi da-dadea o eroare hs_err_pid si nu stiu ce trebuie sa fac sa-l repar. Daca ma ajutati unu va dau funda happy si vot
Va rog HELP ME!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite o traducere la eroarea ta:
1) Deschideţi Control Panel -> System şi faceţi clic pe tab-ul System Properties. Sub Performanţă faceţi clic pe Setări... butonul. Faceţi clic pe fila Complex, şi în conformitate cu secţiunea Memorie virtuală faceţi clic pe Schimbaţi etichetate fişierul de paginare la o dimensiune particularizată, dimensiunea minimă a cu A 2048 şi o dimensiune maxima de 2048. Hit OK. (Acest lucru poate necesita o repornire).
2) În cazul în care este localizat fişierul Minecraft.exe, de a crea (în Notepad) un fişier numit Minecraft.bat, lipiţi următorul text în acest fişier:

java-Xmx768m-JAR-Xms256M minecraft.exe

Acum, când să Minecraft rulează, executaţi care bat în loc. De Exe. Acest lucru ar trebui să rezolve problema.