| skirlex a întrebat:

Salut,dau funda am hitman 5 si imi da eroarea asta :failed to initialize directX.This game requires a DirectiX 10-capable graphics card mrepede funda

3 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Nu ai placa video compatibilă.

| AlexAlexander23 a răspuns:

Iti apare din cauza ca placa video trebuie sa fie compatibila cu directx 10 si din pacate placa tu nu cred ca are asa ceva. Oricum Hitman 5(Absolution) cere destule resurse.

| nikuletz a răspuns:

Placa ta nu e compatibila cu Directx10, trebuie o placa compatibila, incearca sa-ti cumperi una, strange niste banuti si cumpara un ati sau nVIDIA.