| paul55 a întrebat:

Salut, de curand mi-am descarcat minecraft versiune 1.6.2 de la mafios, dupa cum spun indicatiile, am bagat versiuna 1.6.2, mi-am bagat un nume, o parola, am apsat play, play offine, si in loc sa mi se deschida minecraft, s-a inchis luncherul, si a aparut ceva pe nume log si scria asa
*** MagicMinecraftLauncher 1.1.7 ***
LCP:; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\versions\1.6.2\1.6.2.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\net\sf\jopt-simple\jopt-simple\4.5\j opt-simple-4.5.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecjorbis\20101023\c odecjorbis-20101023.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\paulscode\codecwav\20101023\code cwav-20101023.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\paulscode\libraryjavasound\20101 123\libraryjavasound-20101123.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\paulscode\librarylwjglopenal\201 00824\librarylwjglopenal-20100824.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\paulscode\soundsystem\20120107\s oundsystem-20120107.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl\2.9.0\lwjgl-2. 9.0.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl_util\2.9.0\lwj gl_util-2.9.0.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\argo\argo\2. 25_fixed\argo-2. 25_fixed.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\org\bouncycastle\bcprov-jdk15on\1.47 \bcprov-jdk15on-1.47.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\google\guava\guava\14.0\guava-14 .0.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\org\apache\commons\commons-lang3\3.1 \commons-lang3-3.1.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\commons-eu\commons-eu\2.4\commons-eu -2.4.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput\2.0.5\jinput- 2.0.5.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\net\java\jutils\jutils\1.0.0\jutils- 1.0.0.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\com\google\code\gson\gson\2.2.2\gson -2.2.2.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\org\lwjgl\lwjgl\lwjgl-platform\2.9.0 \lwjgl-platform-2.9.0-natives-windows.jar; C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\. minecraft\libraries\net\java\jinput\jinput-platform\2.0. 5\jinput-platform-2.0.5-natives-windows.jar
MainClass: net.minecraft.client.main.Main
java.lang.NoClassDefFoundError: joptsimple/OptionSpec
at java.lang.Class.getDeclaredMethods0(Native Method)
at java.lang.Class.privateGetDeclaredMethods(Unknown Source)
at java.lang.Class.getMethod0(Unknown Source)
at java.lang.Class.getMethod(Unknown Source)
at magic.launcher.Launcher.main(Unknown Source)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: joptsimple. OptionSpec
at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader.findClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
... 5 more

Ce sa fac sa pot juca minecraft fara da descarc alt minecraft, iar java, am cea mai noua versiune.

1 răspuns:
| neverwinter a răspuns:

Pai ce ai descarcat tu nu e posibil sa nu fie bun (ma refer la minecraft) daca vrei iti dau eu pe skype rar-ul cu minecraft 1.6.2 si in el ai un launcher cu care intri in orice versiune de la 1.6.2 in jos (chiar si vresiunea 1.0) add la skype mihai.martin3 (daca is mai ulti vezi ca eu am un personaj la imagina)