| AdelinB22 a întrebat:

Este normal ca Assassin's Creed Revelations sa imi mearga cu lag pe acest laptop?
Specificatii:
Ram: 8GB
CPU: AMD A8-4500M 1.9GHZ
Placa Video: Radeon Dual Graphics HD7640G + 7470M 1GB

Pe CanIRunIt imi zice ca merge la maxim dar la mine la medium nu merge.

Răspuns Câştigător
| Maxwell007 a răspuns:

Incearca sa mai opresti din aplicatii cu ctrl+alt+del task manager sau dai rezolutia mai mica! funda?

5 răspunsuri:
| BananaSuparata a răspuns:

Este normal din cauza procesorului. Ai procesor dual de 1.9 GHz pe core. Dual core vin 3.8 din care recomandare lor minime sunt de dual core 2.4. Ai nevoie de procesor mai bun

| DesertRat95 a răspuns:

Este din cauza procesorului, este mult prea mic, el ar trebui sa fie dublu pe cat il ai tu. Ti-ar trebui alt procesor...
Eu re sfatuiesc sa pui niste bani deoparte si sa cumperi unul nou, sau mai bun in orice caz... Sau daca nu, cauti jocuri pentru procesorul pe care il ai.

P.S: Exista destul de putine jocuri pentru acest procesor... Funda?

| AdelinB22 explică (pentru BananaSuparata):

Procesoru e Quad Core

| CrappinMorth a răspuns:

Pfoai...procesoru ala? tarana. Schimba-l e din cauza lui..si putin din a placii video hd470M. Dar procesoru ala trebuie sa dispara si sa vina unu' nou.(if you know what i mean).

| AdelinB22 explică (pentru CrappinMorth):

Am 2 placi video in laptopul asta si procesorul e quad core adica nu e bun 4x1.9 GHz? Eu ziceam ca merge cu lag dar am dat un update si gata.