| Quest123 a întrebat:

Eu detin un pc cu placa de baza cu ram ddr2 pci express, cu placa video geforce 8400 gs 512 mb, si vreau sa schimb placa video, optez pentru una ddr 3 http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/
dar nu pot sa o cumpar pentru ca nu sunt sigur ca imi potriveste, daca placa de baza este ddr 2, merge aceasta placa video noua? placa de baza este pci express placa video la fel!

1 răspuns:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Merge fara probleme si eu am pus placa video ddr3 impreuna cu ddr2 dar sa stii ca nu va functiona la capacitate maxima.Acum am trecut la ddr3 si lucreaza foarte bine ram-ul impreuna cu placa video.Nu iti fa probleme iti va merge.