| maryyyus a întrebat:

Salut fratilor, vreau sa va intreb cum se poate face un server in Counter Strike source v34...premiez!

1 răspuns:
| Kata2000 a răspuns:

Intri pe http://www.steampowered.com/v/index.php?area=getsteamnow& si downloadezi de acolo HLDSUPDATETOOL.EXE

apoi iti faci un folder exemplu e:\css
instalezi HLDSUPDATETOOL.EXE in e:\css

dai START -> RUN scrii CMD apesi enter

in fereastra ce sa deskis scrii e: apesi ENTER apoi scrii
cd css apesi ENTER

mai departe scrii comanda cu care vei downloada sourceul
hldsupdatetool.exe -command update -game "Counter-Strike Source" -dir e:\css apesi ENTER

ETAPA 3 ILEGALA
downloadezi rev-srcds_win32_3203_new asta fiind ultimul engine Build 3203 si patchuesti servu
http://files.filefront.com/rev+srcds+win32+3203+newrar/; 8610257;/fileinfo.html

ETAPA 4

pentru a administra servu trebuie sai pui si un addons, daca nu ai unu il poti incerca pe asta
http://files.filefront.com/addons+css+V2rar/; 8614788;/fileinfo.html

Mani Admin Plugin V1.2 BetaN RC2-8

configurat High Ping kick la 130
Betting Module poti paria ex: bet t all, bet ct all, bet t 500, bet ct 2000

Source MetaMod 1.4.2
-pluginuri
Mani Admin Plugin
Detox Anticheat 1.1 Build 24
GoreMod 3.2.5
Fpsboost
Fakeclients 1.2.3

Matties Eventscript 1.5.0.171a
-pluginuri
Popup Beta 6
Corelib 1.5.0.0
Keymenu 0.6.3
ACE BOTCHAT V1.01.398
Bot Ping v1.1
Setting 0.4b
Diag 0.21
Basic_Auth
Top Players v2.0
yTB Team Balancer 1.1r1
Hunter's Bomb Timer Addon v3
Blade's Anticamp 1.4.52 - este partial activat doar anunta cine campeaza fara pedepse

ES_Tools 0. 418d

CountryFilter 1.0.3 -este dezactivat pentru activare intri in server.cfg si activezi cvarurile astea
cf_deny_from "all"
cf_allow_from "RO"

ETAPA 5

CUM SA NE FACEM ADMINI PE SERV
intri in cstrike\cfg\mani_admin_plugin\adminlist.txt si trecem acolo numele si parola cu care se va conecta ca admin
daca nu ai un fisier adminlist.txt creezi tu unu

;;"ZumZum"; nl86899

adminu intai va scrie in consola parola apoi se va conecta la serv
in cazul asta
setinfo _password nl86899

comenzi pentru admin intai poti incepe cu ma_help
sau poti binda o tasta cu meniul de admin bind p admin apei p si ti apare meniu

ETAPA 6

cum sa dam drumu la serv?
pai intri folderul unde ai downloadat servu de css si faci fisierului srcdsun SHORTCUT pe desktop
dai click dreapa pe shortcut ->properties si la target scrii
E:\css\srcds.exe -game cstrike -tickrate 100 -pingboost 1

iar ca scazi lagul dai simultan ctrl+alt+del, apoi la processes click dreapa pe srcds.exe, Set Priority -> high

ETAPA 6
daca vrei sa intri in comunitatea nonsteam si sa ai si playeri pe serv musai sa l inscri pe CSS.SETTI.INFO