| e36 a întrebat:

Gta 4 merge săcădat. Rezolvare?
am i7, gtx 690, deci pc-ul suportă fără probleme.

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Deci frate chestie e cam complicata cu gta 4. Ai instalat gta iv patch 1.0 7.0 razor? cu asta jocul merge perfect.
la mine a mers perfect dar dupa cateva luni a inceput sa sacadeze jocul...

8 răspunsuri:
| HidroGeNn a răspuns:

Sal. daca spui ca ai memorie ram procesor bun si restul in putine cuvinte ar trebui sa iti mearga jocul fara probleme ...inseamna ca e ceva nasol cu fisierele jocului instaleaza-l din nou sau descarca altul sau incearca sa umbli la setarile jocului rezolutie, etc sa le faci pe LOW daca nici asa vezi la tine cat consuma jocul cand il pornesti cand manaca din resurse si incearca sa-l joci cu restul aplicatiilor inchise adica muzica si restul

| DarthNiger a răspuns:

Pai ar trebui sa iti mearga, incearca sa dezinstalezi jocul si sa il descarci de pe alt site, daca ai windows 7 incearca sa umbli la properties-compatibility-Run Windows7-Run with Administrator happy Bafta!

| ksuper31 a răspuns:

Cel mai probabil ai virusi in PC, dai un format, daca ti se misca de mult timp asa(inseamna ca virusii au infectat deja toate partitiile).
Succes!

| e36 explică (pentru HidroGeNn):

Cu i7 las wot, lol, prototype, crysis, cs, gta san andreas şi hitman absolution deschise şi merg toate fără probleme. Crezi că muzica poate influenţa gta-u 4?

| e36 explică (pentru ksuper31):

PC-ul merge foarte bine, de abia am pus windows 7 ultimate 64 bit, calculatorul îl am de 2 săptămâni, şi am cumpărat kaspersky. Am dat curăţare completă de zeci de ori, m-am plictisit deja.

| e36 explică:

Şi ciudat, când aveam Intel 2.2 dual core şi un geforce 8600, aveam şi pc-ul plin de viruşi şi jocul rula mult mai bine.

| HidroGeNn a răspuns (pentru e36):

Atunci e problema de la joc cauta sa-l descarci din alta parte si incearca sa-l instalezi in alta partitiewinking

| scary7 a răspuns:

Acuma ori configuratile nu corespund
ori e jocul piratat http://www.altex.ro/gta-iv-pc