| vlad1398 a întrebat:

Buna as vrea sa-mi iau o placa video noua si nu stiu care s-o iau.As vrea una care sa nu fie nici 2000lei(este enorm), una intre 100-800lei.De exemplu placa mea video nu suporta GTA IV adica imi merge sacadat, foarte sacadat

2 răspunsuri:
| bsb a răspuns:

GeForce GT 430 2 Gb ddr3 Pci-E 2x DVI-I Dual Link / Mini-HDMI
€ 77, 89
o placa super buna. merg toate jocurile pe ea, pana astazi aparute. cele mai tari doar la niveluri scazute, dar merg bine.

| Benedict_6845 a răspuns:

Daca vrei o placa video care sa suporte GTA IV si in acel buget, nu vei gasi noua. la mana a doua, gasesti o placa video la 800 lei foarte foarte decenta. seria GTX 5** de la nVIDIA sau ATI HD 5****. depinde de restul pc`ului si nu uita, ai nevoie de o sursa sa duca aceste placi video