| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi ziceti si mie va rog de ce nu merge titan quest cand dau open imi zice asa: Couldn't initialize graphics engine va rog help!

1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.De exemplu poate fi placa grafica, daca este on-board se poate ca aceasta sa fie de vina. Directx-ul poate sa nu fie compatibil nu jocul (actualizeaza-ti directx-ul). Titan Quest din cate stiu cere Pixel Shader 3 (au majoritatea placilor grafice noi, in special ATI).Dar daca problema nu este la configuratia pc-ului poate fi o solutie si mai simpla : afla versiunea exacta a jocului si descarca de pe internet executabilul sau crack-ul care sa se potriveasca cu versiunea jocului.