| Mihai_Emi_1998 a întrebat:

Salut lume! am nevoie de un raspuns,poate stie cineva,era un joc discheta,ca un fel de mario,dar numai ca trebuia sa treci de pe o insula pe alta si fiecare insula avea cateva nivele si un boss + ca aveai niste animalute pe care le calareai,imi amintesc de unu albastru, unu mov, o pasare, imi mai amintesc ca erau multe fructe pe joc,de care trebuia sa mananci constant ca iti scadeau niste liniute si mureai,iar dupa ce terminai fiecare nivel era o pasare si niste oua care se invarteau, iar tu trebuia sa sari. STIE CINEVA CUM SE NUMESTE JOCUL!?

1 răspuns:
| AlinKun a răspuns:

Http://img.gamefaqs.net/screens/a/8/3/gfs_49853_2_22.jpg
Adventure Island
Il jucam cand eram mic pe consola terminator [copie Nintendo], unul din jocurile copilariei prin 2000 si ceva.