| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, m-am început de Euro Truck Simulator 2 si mi-am setat sediu' la Brasov. Dar îmi e ciudat ca vad 3 playeri cam la 3-4 ore. Nici nu zici ca-i multiplayer. Oare daca îmi fac alt profil pe Germania sau ceva de genul, nu-s șanse sa gasesc mai multi playeri? Mersi, funda!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Euro Truck Simulator 2 este un joc din 2012 din cate stiu si apoi a primit DLC-uri si updateuri multe? daca da, atunci ti-am raspuns de ce atat de putini jucatori pe serverul spus de tine.
Totusi nu e GTA V ca si popularitate sau eu stiu fortnite...de asta mai putini fani pentru acest joc, mai ales ca Euro truck are mai multe parti si multe DLC-uri etc
Nu am jucat online jocul asta, insa daca poti schimba cu usurinta serverul pe multiplayer atunci cauta sa joci pe alte servere si vezi unde sunt playeri mai multi.