| Cristian2426 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu un sfat? Pe ce merita sa joci fortnite pe ps4 sau pc? Si care e avantajul/dezavantajul dintre cele 2 platforme? Eu vreau sa imi iau un ps4 se joaca mai usor si mai lejer fortnite pe ps4 decat pe pc?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Daca esti mai obisnuit cu joystick, o sa iti fie mai bine pe PS, e logic. Si invers. Dar cel mai probabil si cel mai usor ar fi pe pc pentru ca tintesti cu mouse-ul. Problema e ca pc-ul o sa coste sigur mult mai mult decat ps4-ul pentru ca nu o sa-ti duca la aceleasi setari. Sunt avantaje si dezavantaje in fiecare situatie.