| MrQuestion69 a întrebat:

Salut.
Mai intai scuzati categoria, nu am stiut unde sa pun deci nu urlati pe mine.
Vreau sa imi iau un laptop pana in 20 de milioane ( 2000 lei ) pentru Gaming. Pe mine ma intereseaza sa imi mearga repede doar : minecraft, Far Cry 3 si SA:MP happy

Dau funda la cel mai bun raspuns

3 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Pana in 2000 de lei nu vei gasi laptop care sa ruleze Far Cry 3 in mod decent.

| MrQuestion69 explică (pentru JohnnyWylde):

Eu de obicei dau setarile pe low, deci cred ca o sa imi mearga cat de cat happy. Dar eu in special vreau doar pentru minecraft si SA:MP happy

| KodrutZ a răspuns:

Cum zice si Johnny, nu exista asa ceva. Presupun ca monitor ai oricum, tastatura si boxe/mouse, asa ca de ce nu ti-ai lua frumos un desktop care sterge pe jos cu toate laptopurile pina in 3-3500 RON la pretul asta? Uite, ceva in genul asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/841404/ sau cu i3 - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/835351/
Depinde foarte mult pe ce monitor te joci. Daca e full HD sau mai mare, conteaza mai mult placa video decit procesorul. Oricum, in ambele cazuri te descurci de minune cu un 750 Ti, consuma extrem de putin curent (aproape jumatate fata de un 650 Ti si e cam cu 15% mai rapida).