| weakboy a întrebat:

Salut.Mi-am facut un server de metin2 pe hamachi dar nu merge sa se conecteze nimeni de pe alt pc pe el chiar si pe contul meu.Chiar daca sunt logati la hamachi si au pus ip-ul in mc.txt.Ce pot face? La hamachi indreptul numelor lor apare un semn al exclamarii, acolo e problema?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Semnul ala al exclamarii (intr-un triunghi) nu este problema aia este o notificare ca ai atins limita de 5.
In rest nu are nimic de aface cu asta.

Zici ca nu se pot conecta.
Ai deschis portmap ai setat ip.100 si ai activat toate porturile.
La mc.txt scrie IP cum este fara.100!
Si dezactiveaza Windows Firewall de ce pentru ca playeri sa poata conecta la servarul de Metin2 trebuie dezactivat.
Deci dezactiveaza Windows Firewal iar daca ai de exemplu un AVG are instalat optiunea Windows Firewall si trebuie dezactivata aceea optiune.

Si gata poti sa intri pe server cu prieteni tai Mult Succes.