| david9191 a întrebat:

Salut nu stiti cum se poate face un server minecraft 1.7.2 dar fara cost

1 răspuns:
| snkNeonSound a răspuns:

Este o metoda de a face un server dar care sar puta sa nu mearga

1. (In acesta nu poti pune pluginuri si chestii) intrii in lumea ta, dai ESC si apesi open in lan world iar in chat o sa-ti apara un port de 5 cifre, acum prietenul tau trebuie sa ia ip tau ( scrii myip pe google si prima), dupa care intra in multyplayer, intra la direct connect dupa care scrie ip tau : portul care ti la dat in chat cand ai dat open in lan world si da join si ar trebui sa mearga

PS daca nu merge incercati cu hamachi
Funda?winking