| AnimeStyle a întrebat:

Sa fiu cat mai explicit. Am văzut un tutorial in care zicea :"Cum poti emula Android 4.4 KitKat pe Pc Virtual Box". Am descărcat Android 4.4 KitKat.iso am facut tot ce a trebuit in virtual box. Adica ce făcea ala in Video am facut si eu. Am reusit. Am instalat Android pe Virtual box. Dar omul din videoclip a intrat la :"Creaza cont Magazin Play". Am facut la fel. El a facut cont. Eu am reusit pana la ultimul pas. La ultimul pas a zis:"Eroare la conectare la serverele Google" Mentionez ca Browserul dupa Android merge. Pot intra pe net. Tot merge super bine. Dar când încerc sa creez cont la magazin play îmi zice:" Eroare la conectare servere Google, Contul nu a putut fi creat. La acel om din video ii merge sa isi creeze cont si sa descarce aplicării. Ba chiar a jucat Subway Surfers.Mie p.l.m îmi da eroare. Am încercat de mai multe ori sa fac cont. Tot aceasi eroare. Am sters android-ul si dupa asta am facut pasi din nou. La fel aceasi eroare. Deci help ce p.l.m sa fac sa pot crea un cont? Cine ma ajuta funda +Vot!

1 răspuns:
| Nicolaiciuc_Ionut_2000 a răspuns:

Fa cont google (gmail) de pe calcuator iar apoi pe android dai la am deja un cont (sau ceva de genu) apoi ar trebui sa mearga.Vezi sa faci contul google corect!