| C3R3B3L1998 a întrebat:

am achizitionat un gamepad si cand joc fifa 13 nu imi citeste analogul drept dar in alte jocuri imi merge ce as putea face. Funda!

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Posibil ca gamepad-ul tau sa nu fie suportat de joc dar poti emula gamepadul sa fie recunoscut de Fifa 13 printr-un mic programel.

Iei x360ce de aici http://www.x360ce.com/ il copiezi in folderul jocului langa executabil
de exemplu C:/ProgramFiles/Fifa13/Game/langa fifa.exe

Il deschizi, o sa caute pe net o configuratie pentru fifa 13, iti poti seta butoanele daca doresti. Pornesti jocul si gamepad-ul este recunoscut de joc.