| Alexen a întrebat:

Am facut un server de metin2 cu Hamachi. Tot bun frumos, dar alt player cum se poate conecta la acelasi server? Am pus in Hamachi id si parola de la networku creat, i-am dat clientul pe care joc si eu metin si lui nu ii merge. De ce? Ma ajutati?

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nu cred ca multi de pe TPU stiu acest lucru cu un server de Mt2.
2 Urmeaza bine acest lucru:
-Client de Mt de la server:
-mc.txt daca este sa fie cu Ip (123.123.123.123) fara.100 ai vazut.
-cand se joca pe metinul tau mereu trebuie sa fie Hamachi deschis si la fel si servarul (Networku creat de tine).
3 Proprietarul servarului trebuie sa aiba urmatoare lucruri dezactivate:
-Windows Firewall (nu permite accesul playerilor sau cineva la tine in pc).
-Windows Defence (aceeasi problema).
-Antivirusul (poate apara impotriva celui ca vrea sa intre la tine in pc adica impotriva playerilor.
-Daca ai router dezactiveaza si de acolo Windows Firewall.

4 Acuma se poate conecta oricine la tine.
5 Daca aceast raspuns te-a ajutat nu uita sa dai Funda.