| NewGaming a întrebat:

Am fc un sv de metin2 la mine ma conecteaza dar la altii le dau err la conectiune la server ( serverul e prin hamachi) care e problema? cine ma ajuta are FUNDA + VOT!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Servarul trebuie sa ruleze (sa fie pornit) si sa fie deschise porturile de la portmap.
2 Trebuie ca playeri sa fie conectati prin hamachi (sa fie deschis hamachi mereu si conectati prin Join).
Iar la Clientul (daca este cu mc sau fara) sa fie ip 123.123.123.123 (adica Ip intreg fara.100).
3 Trebuie sa inchise urmatoare lucruri de la calculatorul/laptopul care are servarul (Windows Firewall, Windows Defence si Antivirusul pe Dezactivare).
4 Start=Control Panel=Administrative Tools=Services.
Dai pe Stop si dupa aceea Disable la Windows Firewall si Windows Defence.
EX:Iar daca ai un Antivirus genul (AVG) trebuie sa il dezistalez ca are bagat in el ca si securitate sau protectie (windows Firewall).

5 Dece trebuie dezactivat Windows Fireawll nu lasa alte conexiuni sa intre la tine in pc (cazul tau unui server de Metin2, nu lasa playeri sa intre pe server).
6 Mult Succes cel mai bun raspuns nu uita sa dai Funda.