| Burcavlad a întrebat:

am o intrebare: ce placa video e decenta pentru CSGO? Dau funda

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Daca vrei sa joci cs go iti trebuie procesor bun, quad core i5 neaparat daca vrei sa n-ai probleme, placa video nu prea conteaza, poti sa ai si un gtx 750 ti, gt 1030 sau r7 360 si tot prinzi 200fps-uri pe high, dar asta doar daca ai un i5, in caz de cineva vrea sa comenteze-da, duce 200fps pe high cu placile descrise de mine si chiar mai mult uneori fiindca le-am testat pe toate 3 si chiar mai multe, hai ca mai scade pe la 130-150 dar nu asa frecvent

4 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Dupa cum a mentionat si bogdan324, daca vrei pc special pentru CS GO, te intereseaza mai mult procesorul decat placa video pentru ca engine'ul source e bazat pe CPU nu pe GPU.
Ia-ti GTX 1050 Ti si un i5 ( 7400, 7500 ) si o sa ai in jur de 200 fps fara probleme.

| DaniTDCI a răspuns:

Eu joc cs go pe un gt 9500 de 1 gb si se misca foarte ok, fiecare cu bugetul lui, dar iti recomand un gt 730 de 2 gb

| Burcavlad explică:

Mersi

| Alex624 a răspuns:

Asta este pana in 200 de lei
https://www.pcgarage.ro/......profile-2/
Asta este pana in 400 de lei
https://www.pcgarage.ro/......w-profile/