| Pelin_George_1998 a întrebat:

TPU am o.intrebare foarte serioasa. am acest laptop. Link de la eMAG scuze.

https://m.emag.ro/......D963GKBBM/

Vreau sa stiu daca.mi instalez win 10 pe el o sa-mi faca figuri la jocuri. stiu ca win 7 e cel mai bun pentru jocuri dar vreau ceva nou. dar daca nu ar fi bun macar sa stiu.

DAU FUNDA.

1 răspuns:
| Super0Game a răspuns:

Windows 10 e mai bun la jocuri decat windows 7 pentru ca are functia aia de GAMES
Procesorul de la laptopul tau are cam putini Ghz dar sunt 100% sigur ca iti cara GTA 5 fara intreruperi, apoi sa nu mai povestim de CS:GO, LoL, Dota etc.
Placa video e o placa foarte buna pentru gaming
Am vazut ca e Full HD deci e foarte bine!
HDD-ul are memorie de te doare capul-iti instalezi la jocuri si nu apuci sa le joci pe toate.

CONCLUZIE:Laptopul tau e bun pentru gaming si chiar pentru Youtube!