| LaUrUs96 a întrebat:

Am o intrebare, se poate schimba procesorul unui Laptop Acer Aspire 5100? Caci am un procesor mai mic de 1.6 dual-core AMD Atheon si as vrea sa ii adaug un procesor mai mare daca s-ar putea sau daca se poate face upgrad-ul as dori un link de unde pot lua un procesor. Dau Funda Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| wEeEk1d a răspuns:

Am dat o cautare cu laptopul tau si intr-un final am aflat ca are socketu de la procesor Socket S1 (S1g1) din pacate socketu este vechi si nu suporta mai mult de dual-core, am vazut pentru socketu asta de 2, 2 dar tot dual core si nu se merita sa il schimbi doar pentru atat. Asa ca nu poti face prea multe, decat sa iti iei altu nou. Vreau sa precizez ca tot ce am zis sa nu fie 100% real, pentru o parere buna si o analizare mai buna du-te la un service cu pc si iti va zice ce e de facut.