| Julian_Mad_1995 a întrebat:

am o intrebare si o nelamurire in acelasi timp. Am un prieten care ma dispera constant ca este banat ip-ul de cate ori se joaca pe un joc online. Problema este in felul urmator, el se joca pe acel server si la fiecare 4 zile ii este banat caracterul care se conecteaza pe acel IP. Exista oarecum o posibilitate sa nu mai fie banat ip lui? Chiar si dupa ce si-a schimbat windosul tot aceeasi problema are. In incheiere am aflat ca exista posibilitatea sa intre sa se joace pe acel server dar cu ip dinamic sa isi schimbe constant ip la fiecare logare in joc si sa nu mai primeasca ban. Daca cineva este in cunostinta de cauza si se pricepe in acest domeniu as aprecia daca m-ar indruma putin in acest element. Este o persoana importanta pentru mine si doresc sa o ajut. Multumesc anticipat celor care acorda un gram de interes asupra acestei dileme!

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Prietenul ala al tau nu a a fost banat degeaba. Ori s-a apucat de injurat, ori a folosit softuri interzise, ori a abuzat de buguri in joc sau ceva similar. Asa ca mai bine nu mai joaca.

Degeaba isi schimba el adresa ip de forma nn.nn.nnn.nnn iar si iar. Mai e una care nu se poate schimba, asa ca incearca degeaba.